PVC medžiaga – kaip išsirinkti geriausią ir kas tai lemia?

99% žmonių labai mažai žino apie PVC medžiagas. Dauguma medžiagų jaučiasi ir atrodo vienodai, tad kaip išsirinkti geriausią PVC medžiagą savo projektui? Taigi jei esate pasirengęs išsiaiškinti, kokios PVC medžiagos tinka jūsų projektui, rekomenduojame paskaityti ir kitus mūsų straipsnius.

PVC medžiaga ir jos sluoksniai

Kad geriau suprastumėt medžiagą, pradėkime nuo jos sluoksnių. Daugelio PVC medžiagų storis svyruoja nuo 0,06 mm iki 1,5 mm. Turbūt galvojate – ar storesnė medžiaga yra geresnė?

Skaitykite toliau nes atsakymas gali Jus nustebinti. PVC medžiaga susideda iš kelių sluoksnių ir būtent šie sluoksniai lemia medžiagos storį, svorį ir bendrą kokybę. Pradėkime išnagrinėdami medžiagos sluoksnius, kad geriau suprastumėt, kaip kiekvienas sluoksnis veikia galutinį produktą.

Apatinis sluoksnis

Dažniausiai tai yra megztas poliesterio audinys, tačiau jis taip pat gali turėti neryškų pagrindą. Šis sluoksnis yra labai svarbus, nes suteikia PVC medžiagai papildomo patvarumo ir padeda išvengti plyšimo. Apatinis sluoksnis taip pat turi įtakos medžiagos tamprumui. Jei pagrindas yra austas šiek tiek toliau vienas nuo kito, tai leidžia medžiagai būti lankstesniai.

Pvc medžiagos apatinis sluoksnis

 

Kitas sluoksnis yra klijų sluoksnis. Šie klijai pritvirtina pagrindą prie putplasčio sluoksnio. Kai kurie klijai veikia geriau nei kiti. Gana retas atvejis, kad sluoksniai atsiskirtų, tačiau kartais taip nutinka, jei visus šiuos sluoksnius kaitinanti ir spaudžianti mašina nebuvo pakankamai karšta.

 

Antras PVC medžiagos sluoksnis

 

PVC putplasčio sluoksnis

Šis sluoksnis daro PVC medžiagą storesnę. Ar matėte pigius skaidrius lietpalčius? Jie pagaminti iš daug lankstesnės medžiagos ir gali būti lengvai suglamžyta. Šie pigūs drabužiai ir PVC medžiaga yra labai panašūs. Pagrindinis skirtumas yra tai, kad lietpaltis neturi išplėsto PVC putplasčio sluoksnio.

PVC medžiaga dėl šių putų tampa standesne ir stipresne. Šis sluoksnis gali būti bet kokio storio ir pakeisti medžiagos „pojūtį“. Tai suteikia PVC medžiagai daugiau lankstumo ir tempimo, atsižvelgiant į tai, koks putų putplastis naudojamas. Dėl storesnių, tankesnių putų medžiaga jaučiasi standi, o lankstesnės PVC putos suteikia medžiagai daugiau lankstumo ir palengvina jos naudojimą. Mes pastebėjome, kad geriausia PVC medžiaga yra minkštesnė ir lankstesnė, tačiau taip pat ir patvari.

PVC medžiagos išorinis sluoksnis

 

Išorinis PVC medžiagos sluoksnis

Ši sluoksnis yra svarbiausias, nes tai yra išorinis sluoksnis, kurį kasdien matysite, laikysite, dėvėsite ar naudosite. Šis sluoksnio storis paprastai yra 0,05 mm, tačiau galima rasti keletą plonesnių ar storesnių PVC medžiagų. Šis sluoksnis gali būti lygus arba turėti tekstūrą.

Gaminant išorinį sluoksnį, PVC medžiagos gamintojai naudoja papildomus priedus. Šie priedai apsaugo nuo UV spindulių, užkerta kelią pelėsių / miltligės / bakterijų dauginimuisi, apsaugo nuo pageltimo ir padeda išvengti dėmių. Tokia medžiaga bus laikoma jūrinės kokybės ir galima naudoti lauko sąlygom. Jei šių priedų nėra, tai bus įprastą medžiaga, kuri bus naudojama tik patalpose.

Kai kurie ekspertai jums pasakys, kad svoris yra geriausias būdas nustatyti medžiagos kokybę. Tai geras rodiklis, tačiau vis tiek turite būti atsargūs. Gamintojams labai lengva naudoti storesnį ir sunkesnį megztą pagrindą, kad PVC medžiagai būtų suteikta daugiau svorio. Kai kas gali pagalvoti, kad storesnė medžiaga yra geresnė, tačiau labai lengva koreguoti putų kiekį medžiagoje, kad medžiaga taptu storesnė.

Palyginkime

Dabar atidžiau pažvelkime į PVC medžiagą po mikroskopu. Čia yra pavaizduota 3 skirtingų gamintojų PVC medžiagos. Apatinė medžiaga yra labiausiai kokybiška, nes kiekvienas sluoksnis yra skirtingos spalvos. Taip pat galite pamatyti, kad apatinis pagrindas yra daug storesnis, todėl jis suteikia daugiau svorio. Kitoose 2 medžiagose yra tokios pačios spalvos putplastis, kaip ir išoriniame sluoksnyje, tačiau pažvelgę ​​pakankamai arti galite pamatyti, kur putplastis tampa vientisu gabalu. Jei pasirinksite šias medžiagas ir nieko apie jas nežinote, būtų sunku žinoti kuri iš jų yra geriausia, nes jaučiasi labai panašiai.

 

Pvc medžiagos mikroskopinis sluoksnis

 

Taigi dabar tikriausiai klausiate savęs … jei medžiagos svoris ir storis nėra geri rodikliai, leidžiantys nustatyti gerą medžiagą, į ką turėčiau atkreipti dėmesį?

Yra du paprasti būdai, kaip pasirinkti gerą medžiagą.

Pirmasis yra paprastas. Peržiūrėkite atsiliepimus. Jei prekės ženklas turi puikių atsiliepimų ir apie juos teigiamai kalbama tinklaraščiuose tai greičiausiai yra geras prekės ženklas. Atidžiai perskaitykite atsiliepimus, kad sužinotumėte, ar produktas geras ir tinka jūsų naudojimui. Atminkite, kad šiuos atsiliepimus pateikė kiti žmonės, kurie naudojo PVC medžiagą.

Antras būdas nustatyti gerą PVC medžiagą yra pažvelgti į produkto specifikacijas. Šios specifikacijos yra moksliškai pagrįsti bandymai, kurie buvo sukurti siekiant padėti žmonėms suprasti, kaip audiniai laikysis skirtingose sąlygose.

Ilgaamžis, bei daug pigesnis nei stiklas, skaidrus tentas Jums daug metų tarnaus kaip apsauga nuo saulės, vėjo, sniego ir lietaus ir papuoš Jūsų terasą ar pavėsinę. TENTEX savo klientams gali pasiūlyti platų medžiagų bei paslaugų, susijusių su tentais, pasirinkimą.

Mes garantuojame kokybe, jei ieškote praktiškiausių šiuolaikiškų sprendimų, komforto ir puikios išvaizdos, susisiekite jau dabar!